Вже 19 країн світу визнають Голодомор геноцидом

Позавчора Палата представників Конгресу США одноголосно ухвалила резолюцію щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу. Раніше – 4 жовтня – таку ж резолюцію і теж одностайно проголосував Сенат. Таким чином є всі підстави говорити, що Сполучені Штати як суб’єкт міжнародного права нарешті визнали, що радянська влада навмисне знищувала українців за етнічною і соціальною ознакою.

Уклад життя українського села, збереження у ньому народних традицій і мови самим фактом свого існування суперечили ідеї будівництва комунізму в окремо взятій “імперії зла”. На загал саме існування України заперечувало і заперечує існування тоталітарної, імперської Росії.

Таке тривале зволікання з визнанням геноциду українців пояснюється тим, що довгий час США уникали дратувати Росію, яка є дуже чутливою до визнання злочинів радянської влади проти людства і людяності. Росія є правонаступницею СРСР. “За парєбрікам” досі культивується гордість за усе, що пов’язане з тією колишньою наддержавою.

Так само там культивується і ненависть до України.

Соціологи зазначають, що станом на вересень цього року 55% росіян погано ставляться до українців. Це на 2% більше, ніж у вересні 2017 року. А серед українців до росіян, за даними того ж опитування (КМІС і Левада-центр) ставляться негативно 32%. У вересні 2017 таких було 46%. Асиметричність тенденцій очевидна!

Одностайне визнання Конгресом США Голодомору геноцидом є результатом величезної роботи українських діаспор, українських церков, а також кількох поколінь дипломатів та вчених.

Окремо слід згадати історика Джеймса Мейса, який, без перебільшення, поклав життя на дослідження теми Голодомору. Вчений у 1993 році переїхав до України і прожив у Києві на Троєщині 11 років, до кінця життя. Завдяки його титанічній праці і науковому авторитету світ дізнався про Голодомор і почав визнавати його злочином проти людності. Сьогодні на законодавчому рівні таке визнання зробили 19 країн.

Вочевидь, що на позицію США у цьому питанні вплинула розв’язана Росією проти України війна, яка продемонструвала справжнє і споконвічне ставлення усіх російських режимів до нашої країни.

Це свідоцтво про смерть, де у графі “причина смерті” зазначено “Українець”. Таких віднайдено сотні. Хто після цього матиме совість заперечувати, що Голодомор був саме геноцидом українців?

Ця стаття на “УП”

Залишити відповідь