П’ятий президент має бути переобраний дочасно

thumbnail-20140326184111nДругий Український Майдан колективно, на інтуїтивному рівні створив ряд суспільних змістів, якими мала б бути визначена місія сучасної держави.

Ці змісти не знайшли свого відображення у поточній виборчій кампанії. Причина – у її – кампанії “військово-польових умовах”, коли на перший план виходять безпека життя, здоров’я, гідності, майна громадян та територіальна цілісність країни.

Підлість російського загарбника – не лише у поневоленні мешканців Криму. Поневоленні у прямому розумінні – окупанти силоміць захопили півострів та силоміць примушують його мешканців жити за їхніми правилами, силоміць оголосивши їх підданими Росії. Заразом окупанти грабують державу Україна та її громадян у Криму.

Мета росіян у цій “війні нового типу” полягає у тому, щоб позбавити Україну можливості створити той тип суспільних відносин, які інтуїтивно згенерував Майдан.

Політики не оформили його у суспільно-політичний концепт – доктрину, місію сучасної держави. Їм було не до того, бо ж війна – на внутрішньому і зовнішньому фронтах. Не стало ні часу, ні інтелектуальних сил.

Відтак швидкоплинна кампанія не є провідником нових суспільних змістів.

Натомість депутати нашвидкуруч зклепали проект змін до Конституції, де крім перерозподілу владних повноважень, фіксується проведення парламентських виборів через три роки – у 2017.

Склад нинішнього парламенту давно вже не відповідає структурі політичних визначень громадян. Рівень довіри до депутатів сягає цифри статистичної похибки. Намагання зберегти себе у парламентських кріслах спричинить нову хвилю протестів. Головне – без перевиборів парламенту неможливо реалізувати суспільні запити Майдану.

Прискорення соціального часу вимагає і прискорення ротації складу влади.

Дочасні парламентські вибори цього року. Ухвалення новим парламентом Конституції, законів про місцеве самоврядування, про вибори, про Кабінет Міністрів та інших системостворюючих законів. Місцеві вибори, нові парламентські вибори та дочасні вибори Президента під повноваження визначені новою Конституцією.

Такими є завдання ближчих трьох років.

Намагання законсервувати нинішній склад парламенту є не менш небезпечним для України, ніж російська агресія, бо спричинить незворотну втрату країною часу.

Ця стаття на “УП”

Comments are closed.