Опозицію слід розпустити

Здебільшого, опозиція ледача, некомпетентна, корумпована, та зарозуміла. Здебільшого, влада корумпована, зарозуміла, некомпетентна та ледача. Вони, оті, що «здебільшого» – далі тут мова йтиме саме про них – симбіоти, як риба прилипала та хижа акула. Спільним їхнім завданням є збереження існуючого стану речей.

Влада – дедалі згуртованіша спільнота користувачів усіх типів ресурсів країни –  інстинктивно розуміє, що пасивне споглядання суспільних процесів швидко призведе її на маргінес, аж до люстрації, конфіскації та націоналізації. Уникнути цього вона має намір у прямолінійний, але,  короткочасно ефективний спосіб – змінити Конституції на референдумі. Опозиція – розрізнена спільнота тих, кого не пустили або усунули  від «користування» –   пасивно та з інстинктивним острахом споглядає ті самі процеси, мріючи, що влада впаде їй до рук, немов перестигле яблуко (опозиції – ближчі кокоси). Утім, роль одвічного симбіота її також влаштовує. У такий спосіб вона є учасником процесу глобальної політичної корупції.

Опозиція, лише «про людське око», опиратиметься намірам влади провести референдум з метою консервації наявного становища. Лідери опозиції послідовно, ще з попередніх скликань парламенту, здавали суспільні інтереси. Так вони дали мовчазну згоду на повернення чинності редакції Конституції зразка 1996-го року та подальше розширення повноважень президента за допомогою законів та підзаконних актів. Погодились із законами про референдум та про вибори. За останнім опозиціонери зіграли з владою практично «договірний матч». Не зробили навіть спроби утворити більшість, а одразу засіли в обороні. З цієї позиції вони продовжують здавати національні інтереси.

Свіжий приклад – ратифікація угоди з Росією про допуск її Чорноморського флоту до подолання наслідків стихійних лих на території України. За словами опозиціонера В. Пензеника, це означає поширення внутрішнього російського законодавства на територію України. Правильні слова, проте, сказані вони «з мотивів голосування», після прийняття парламентом рішення про ратифікацію угоди – «у свинячий голос», одним словом Проголосували з другої спроби, більшістю у п’ять голосів, зокрема, і картками відсутніх депутатів. А, якби прикласти зусилля до формування громадської думки заздалегідь?  Присвятити цьому статті, блоги, ефіри, круглі столи. Краще, звісно, ще на етапі підготовки угоди, і точно – до її ратифікації. Та вести діалог із суспільством опозиція не хоче. Її лідери не спілкуються, а промовляють, поринувши у гламур розкошів та гедонізму. У цьому вони дуже подібні до керівників тоталітарних релігійних сект.

Так само повз увагу опозиціонерів пройшли й радикальні зміни у структурі виконавчої влади – ліквідація МНС, створення Міністерства доходів і зборів, передача частини функцій БТІ, Міністерству юстиції… . Це усе є предметом політичної роботи для опозиції, позаяк зачіпає інтереси більшості суспільства. Проте, до роботи опозиція ледача та некомпетентна. Вона не знає, що предметом її відповідальності та опіки є контроль за діяльністю влади – від стану  травмпунктів, особливо в ожеледицю, до нестачі фуражу у зоопарках.

Предметом окремого експертного дослідження є вивчення наслідків для бізнес-груп посилення позицій чинного президента внаслідок внесення змін до Конституції на референдумі. Та сподівання опозиції на загострення внутрішніх конфліктів у владі – марні. Там просто вміють робити висновки. З іншого боку, епізодичні напівуспіхи усіх опозицій в Україні завжди досягалися внаслідок збігу зовнішніх обставин та розколів у середовищі влади. Згадаймо, бодай, персональний склад «трибуни Майдану». Цього подарунку вдруге влада опозиції не зробить. Хоча «ющенки» ще не перевелися.

Генерація інноваційних суспільно-політичних змістів теж є зоною відповідальності опозиції. Та вони й слів таких не знають. Крім того ця робота відволікатиме її від капіталізації бренду «Юля-Юра» – мало не єдиного стратегічного резерву на виборах усіх видів. Продаж «франчизи», як у випадку з Табаловими, прибутковий бізнес, хоча і ризикований.

Немає нічого дивного у тому, що на тлі гламурно-меркантильного середовищі опозиції лідером стала партія «Свобода». Просто вона справді партія – з первинними організаціями, дисципліною, досвідом «вуличної» діяльності, виборністю керівного складу і т.д.

Об’єктивно, «навернення парламентаріїв від «Свободи» у свою гламурну віру», є завданням номер один для інших опозиціонерів, бо представники цієї партії нарощуватимуть симпатії на тлі неспроможності та угодовства інших. Проте, «навернення» належить до кроків стратегічних, до чого ліпше здатна влада.

Поточний рік буде найважчим для України з початку сторіччя. У демократіях західного зразка правлячі партії, які не впоралися з управлінням країною, надто в умовах кризи, легко поступаються владою опозиції. У більшості пострадянських країн, де джерелом великих статків, а відтак – влади, в кінцевому рахунку майже завжди є злочин, «еліта» повсякчас намагається винайти спосіб вічного збереження цього свого статусу. В них це виходить – у Росії, Білорусі, Казахстані, Азейбарджані… . У Сирії, наприклад, теж виходило.

Серед пострадянських автаркій в Україні, здавалося б, найбільше демократичних свобод та найпотужніша опозиція. Саме під їхнім прикриттям відбувається останній етап остаточного привласнення та перерозподілу національного багатства. Свобода і демократія – окремо, а влада та власність – окремо. Забезпечення такої окремішності також є елементом глобальної політичної корумпованості опозиції симбіотів. У цьому їм також допомагають різноманітні грантоїди та імітатори громадської активності. 

Замість створення політичного порядку денного для країни, опозиція спрямовує усі свої зусилля на імітацію політичної діяльності. Тим часом, існуюча система суспільних взаємин втрачає рештки стійкості, загрожуючи хаотичним обвалом. Вона не підлягає капітальному ремонту – лише спроектованому та правильно виконаному демонтажу. Цей демонтаж слід починати з розбирання опозиції, позбавлення її суспільної довіри та створення натомість нового політичного суб’єкту, який запропонує інноваційні механізми суспільно-державних взаємин.

Comments are closed.