Не сідай у Хюндай

Якщо спробувати дотримуватися традиції дякувати року, що минає, яким би він не був, насправді, то доведеться приєднатися до хору тих підспівував влади, хто захоплюється вдалим проведенням в Україні частини матчів Європейського чемпіонату з футболу. Також обов’язково згадати вдалий виступ Олімпійських збірних, особливо тріумф спортсменів паралімпійецв. Україна брала діяльну участь у миротворчих операціях НАТО. Мабуть, перелік відносних успіхів на цьому вичерпується. Втім, ні – посіпаки влади обов’язково нагадають про те, що їй «вдалося утримати економічну і соціальну ситуацію».

Дванадцятий рік залишиться в пам’яті роком політичного шахрайства, відвертого глупства управлінських рішень і приниження країни.

Шахрайство року – вибори до Верховної Ради. Їх провели настільки неякісно, що в п’яти округах виявилося неможливим встановити результати – без свого депутата залишилися понад вісімсот тисяч виборців. Наскільки відповідною реальному волевиявленню є кількість голосів, поданих в цих округах за списки політичних партій, залишається під великим сумнівом. З урахуванням того, що типологія порушень була подібною і в багатьох інших округах, доводиться зробити висновок, що парламент сьомого скликання є найменш легітимним за всю коротку історію українського парламентаризму. Густу тінь нелегітимності він кидає на всі інші гілки влади – Уряд, передовсім.

Претендентів на гран-прі в номінації «некомпетентність року» важко відібрати, наприклад, з «шедеврів» створених авторами ідеї закупівлі поїздів «Хюндай», підписання угоди на мільярд доларів про будівництво газового терміналу в Одесі з неуповноваженою на це особою, чи наміри ввести податок на продаж громадянами своїх валютних заощаджень. Мабуть, все ж першістьза «залізничним казусом», адже завдяки йому, виникло нове народне прислів’я: «Не сідаю до« Хюндай! ».

Приниження року, теж неможливо визначити однозначно. Скасування саміту глав держав «Україна – ЄС» у Ялті? Кількість високопоставлених осіб, що побували в Менської і Качанівської колонії для ув’язнених, а також у Харківській лікарні залізничників, де вони провідували Юрія Луценка і Юлію Тимошенко, порівняна із цифрою відвідувань подібними делегаціями президента і уряду? Втеча канцлера Німеччини Ангели Меркель до чоловічоготуалету (пані канцлера булла у брючному костюмі) від зустрічі з Віктором Януковичем, на саміті НАТО в Чикаго? Чотиригодинне очікування президентом в Лівадійському палаці зустрічі зі своїм російським колегою, який волів спочатку зустрітися з байкерами. В останньому випадку консультантам глави держави слід було рекомендувати терміново перенести зустріч з палацу в Ялтинський зоопарк. Прямо під клітку самої знаменитої білої тигриці  у світі –Тигрюлі, подарованої зоопарку Юлією Тимошенко, яка також згодом опинилася у клітці. Адже Володимир Путін тигрів дуже любить, може в їхній компанії вів би поводився чемніше?

Головним випробуванням року прийдешнього стане пік виплат за зовнішніми боргами України – дев’ять мільярдів доларів. На тлі катастрофічно обмежених інстуціональних можливостей влади, падіння виробництва і притоку виручки від експорту, недовіри країни до свєї держави.

Експерти, з якими довелося обговорювати склад нового уряду Миколи Азарова, переважно намагаються знайти йому найбільш лаконічне і ємне визначення. Виходить, ось що: «ліквідаційна команда», «уряд оптимізаторів», «окупаційна адміністрація». Жоден не сказав про професіоналізм.

Ті ж самі колеги не шкодують епітетів і для частини опозиції: «комсомольські сектанти», «кар’єристи-пристосуванці», «симулянти опозиційності».

З таким складом політикуму рік майбутній буде для України гіршим за цей. Втім, а може вже пора ігнорувати політикум як такий?

Comments are closed.