Легітимність нинішньої влади тримається на визначеній даті виборів президента

imagesІдея перенести вибори президента хибна. Моральна перевага нинішньої влади над злочинною попередньою полягає у тому, що її вважають більш правдивою. Перенесення виборів під приводом російської агресії знищить цю перевагу.

Так, у Юлії Тимошенко мінімальні шанси ці вибори виграти. І слава Богу. Так Петро Порошенко та Віталій Кличко не відповідають усім вимогам до глави держави в умовах трансформації самої державності, а громадянське суспільство сьогодні ще не пропонує власної їм альтернативи.

Однак, перенесення виборів зруйнує порозуміння між українськими владою та суспільством, яке В. Путін створив дуже дорогою для нього ціною – ціною Росії у її недавній ідентичності. З наддержави її перетворено на чинник загрози цивілізації. Російська акультурність увійде до підручників історії.

Перенесення виборів буде сприйняте як маніпуляція з метою підіграти кандидату від одного з політичних привладних нині угрупувань. Кандидату це усе одно не допоможе, бо кожен день приносить нові розчарування владою. Грати з Путіним договірняки для неї немає сенсу, бо він уже все програв.

Те, що влада навіть не спробувала надати Криму гуманітарну допомоги виглядає справді гидко, надто на тлі намагань громадян усіляко допомогти військовослужбовцям і кримчанам усім, чим можливо. Така поведінка влади так само працює проти неї.

Легітимність влади зумовлена саме призначеною датою президентських виборів. Парламентські слід призначити на осінь, інакше до зовнішньої агресії (яку усе одно буде подолано) додасться чинник внутрішньої політичної нестабільності через сумнівну легітимність влади. Не балуйтеся із цим. І оголосіть кампанію міжнародної гуманітарної допомоги українському півострову Крим.

Ця стаття на “УП”

Comments are closed.