Форум євромайданів – офіційна опозиція. Краще пізно, ніж…

imageдsВчора у Києві пройшов Позачерговий форум євромайданів України. Він став організаційним та змістовним продовженням Першого форуму, що відбувся у Харкові 11-12січня.

Євромайдани, які нині стоять вже майже у 60 містах країни, являють собою осередки суспільної солідарності та спільних дій громадян, спрямованих на трансформацію країни відповідно до потреб сучасного рівня цивілізаційного розвитку людства. Сучасна держава в Україні цим потребам не відповідає.

Євромайдани, так само, як і перший Майдан у 2004 році, є унікальним соціо-культурним явищем – внеском України у сучасні цивілізаційні процеси. Лише від влади залежить та обставина, що триваюча в Україні революція втратила мирний характер.

На Позачерговий форум до Києва прибув 101 делегат, від 56 євромаданів та громадських середовищ – суб’єктів руху майданів, та 59 спостерігачів.

Більш високий рівень представництва у порівнянні з форумом у Харкові пояснюється розширенням протестів, особливо у південно-східних регіонах, та набуттям ними нових форм.

Перший форум пройшов фактично в стані облоги, влаштованій харківськими владоохоронцями та їхніми найманцями. Попри це той форум дав старт процесу прямої комунікації учасників євромайданів, започаткував інтелектуальну роботу над майбутніми обрисами суспільно-державних взаємин в Україні.

Через недостатню обізнаність до інформаційної “облоги” Форуму у Харкові долучилися і відомі опозиційні політики. Харківський нардеп з фракції “Батьківщина” Арсен Аваков на своїй сторінці у фейсбуці написав, що: “”Нас всіх тут в цю безсонну ніч шокувало збіг цілих абзаців проекту резолюції Форуму, [Харківського – КМ], та темників з адміністрації Януковича…Я тепер точно знаю, що частина провокаторів від політики намагаються за вказівкою президентської адміністрації розколоти Євромайдан провокативними пропозиціями, що мають бути озвучені з Харкова”.

Ще більш категоричними у своїх міркуваннях щодо Харківського форуму були представники Об’єднання “Третя Українська Республіка” Володимир Філенко та Роман Безсмертний.

В. Філенко: “У Харкові ми станемо свідками чергової такої “блискучої” спроби розколоти політичну і громадську частину Майдану. До речі, це місто вибрано аж ніяк не випадково для проведення Всеукраїнського Форуму Євромайданів 11-12 січня, адже саме через Харків Росія постійно завойовувала Україну. Можна згадати і про входження військ Муравйова, і про створення столиці України саме на Сході. Саме тому Харків у черговий раз не випадково обрано форпостом можливого розколу Майдану. Тим паче, при владі.

Ця стаття на “УП”.

Comments are closed.