Час негайно формувати перехідний уряд!

tsn.ua Лідери парламентської опозиції ще мають шанс виправдати надії, які на них покладають сумлінні громадяни.

Можна зробити спробу пояснити обережність опозиційних народних депутатів, яку вони виявляють на бунтівних вулицях столиці, усвідомленням величезної відповідальності, що ляже на їхні плечі у разі подальшої ескалації насильства та провокацій.

Проте чесні громадяни чекають і вимагають від опозиціонерів з парламенту осмислених, послідовних і динамічних дій.

Вакуум таких дій так само веде до збільшення числа провокацій, подальшого насильства і просто до спонтанних суспільних порухів, які не дають бажаного ефекту і тим розчаровують їхніх учасників.

Сьогодні слід сформувати парламентську більшість, яка, під тиском вже проголошеного опозиціонерами загальнонаціонального страйку, відправить у відставку чинний Уряд, висуне кандидатуру нового прем’єра та дасть згоду на його затвердження, після внесення (чого вимагає Конституція) цієї кандидатури чинним президентом.

Бунтівні вулиці столиці допоможуть главі держави збагнути усю раціональну необхідність подати на затвердження запропоновану новою більшістю кандидатури керівника перехідного Уряду.

Склад такого Уряду має так само сформувати парламентська більшість на паритетних засадах з позапарламентською опозицією.

Новий прем’єр, згідно Конституції, виконуватиме обов’язки президента після дочасного складання повноважень президентом чинним.

Він має взяти на себе політичне зобов’язання не брати участі у найближчих виборах усіх рівнів. Хоча до сільради – можна, мабуть.

Новостворена більшість так само має ухвалити закони про вибори Верховної Ради і президента та призначити їх у максимально стислі терміни.

Запропонованого можна не робити. Тоді лідерам опозиції доведеться виступити у ролі “випускачів пари”, зігравши “на розпасах” з владою.

Вулиця у цьому разі неодмінно породить нових лідерів. Вже породжує. Не виключено, що з числа тих, хто влаштовує сьогодні провокації та ґвалт.

 

Ця стаття на “УП”

Comments are closed.