Банально правильна річ

untitledВибори Верховної Ради відбудуться за законом, який свого часу було впроваджено режимом Януковича для нівелювання інституту парламентаризму в Україні. У стратегічному план цей закон був потрібний Путіну задля позбавлення Верховної Ради можливості опиратися імітації референдуму, який би благословив «друге возз’єднання України з Росією». Такий референдум мав відбутися близько 2017 року. Обрана за названим законом Рада у своєму складі має обмаль депутатів, які здатні не те що на реалізацію, а навіть– на розуміння національних інтересів. Куплені і продані депутати, які багато разів зраджували свої партії і своїх виборців, придалися б і для того, щоб мовчки погодитися із «возз’єднанням» через квазі-референдум.

Януковичу цей закон був потрібний для поточного грабунку країни та пролонгації своєї влади, аж до передачі її у спадок. Про далекосяжні плани Путіна йому не говорили. Ці плани поламав Другий Майдан.

Чому нинішній президент не домігся зміни виборчого законодавства? Адже обрана за чинним законом Рада у вимірі людської якості буде не ліпшою за нинішньою, але сьогодні на парламенті лежить конституційна відповідальність за формування уряду. Депутати отримали прямий вплив на міністрів та інших найвищих посадовців, які розпоряджаються практично усіма ресурсами країни.Корупціогенність парламенту зросла на порядок, а етична та фахова якість майбутніх парламентарів – навпаки.

У президента для зміни закону не вистачило голосів, а йому треба створити свою урядовубільшість у майбутній Раді. Навіщо? Та й з кого? Більшість у ВР, яка достеменно не буде президентською, лишатиметься ситуативною і корумпованою, що швидко призведе до хронічної парламентської кризи та нових виборів. Це у кращому випадку. У гіршому – до нової революції.Невже у цьому політичний сенс дочасних виборів Верховної Ради?

Було б так, якби волевиявлення раптом би не отримало нового змісту. Річ про ініціювання одночасно з виборами референдуму щодо вступу України до НАТО. Усі нові члени ЄС після розпаду організації Варшавського Договору і СРСР вступали до ЄС, вступивши перед тим до НАТО, або одночасно до обох союзів. Жодного винятку. Таким винятком не буде і Україна. Шлях до ЄС лежить лише через НАТО.

Референдум є вищою формою представництва, коли в ухваленні рішення беруть участь усі громадяни. Так само,як проголошення незалежності було затверджене Референдумом 1 грудня 1991 року,так рішення щодо наміру вступити до НАТО має бути ухвалено усім народом.Кандидатам у депутати тепер доведеться чітко визначатися щодо цього –поставленого руба питання.

Війна повсякдень доводить, що за морально-вольовими якостями український солдат на сьогодні найкращий у Світі. Цього на жаль не можна сказати про його збройне та матеріально-технічне забезпечення. Для глобальної системи світової безпеки, яку тепер треба підіймати з руїн, що їх створила Росія, український солдат є необхідним. Як сказав Збігнєв Бжезінський: «Новий світовий порядок буде будуватися проти Росії, на руїнах Росії, за рахунок Росії».Без українського солдата це неможливо. Отже український солдат має бути інтегрований у нову систему світової безпеки. У цьому розумінні Україна є потрібною НАТО не менше, ніж НАТО необхідне для нас. Тому загальнонаціонльний референдум щодо вступу у НАТО є політично правильною до банальності річчю.

Comments are closed.