Альтернативна історія

imagesCAAHFF0GРосійська імператриця Єлизавета у середині XVIII ст. мала намір перенести столицю імперії до Києва. Був у неї такий план, бо любила вона батьківщину свого потаємного чоловіка Олексія Розумовського – козацького сина родом з Чернігівщини. Вже і палац царський у Києві збудувала, що нині зветься Маріїнським, і Андріївський собор, що по 1917 рік так і перебував на балансі міністерства двору. Та не склалося з переїздом столиці.

А якби склалося, то не було б України у її сучасному вигляді. Була б якась інакша.

Є такий фантастичний жанр – альтернативна історія. Письменник вибирає якусь історичну подію і переінакшує її саму, або її наслідки – виходить альтернативний перебіг подій.

Наприклад, якби 6-й корпус армії Наполеона під командуванням маркіза де Сен-Сіра у серпні 1812 року таки рушив на беззахисний Петербург, то може того ж року Російська імперія б закінчилася. І знову Україна була б інакшою.

Якби імператор Микола І не душив нещадно польський спротив російській окупації, а, як радив йому старший брат Костянтин, навпаки сприяв би об’єднанню, а тоді незалежності Польщі, то до сьогодні не було б у росіян надійнішого партнера за Польщу. Натомість поляки їх переважно ненавидять і зневажають.

А якби Путін, замість переховувати Януковича зі спільниками та десятками мільярдів вкраденої готівки і коштовностей, видав би його українському правосуддю, та не окпував би Крим, не вів гібридної війни з Україною, а запропонував нам спільні інфраструктурні, економічні, безпекові, космічні проекти у співпраці з ЄС та США, то був би він шанованим світовим лідером великої країни, а не всесвітнім х, … як його назвали харків’яни.

А імператриця Єлизавета Петрівна через 130 років після смерті спричинилася до вбивства ОлександраІІ. Софія Перовська – дочка губернатора Петербурга, організатор замаху на царя, походила з роду графів Розумовських. Син Кирила Розумовського – брата Єлизаветиного чоловіка та останнього гетьмана України, (за разом графа і президента Російської Академії Наук), одружився на жінці не шляхетного походження Марії Соболевській. Їхнім дітям було дароване дворянство з прізвищем Перовські. Прапраонукою Кирила Розумовського й була С. Перовська.

Ця стаття на “УП”

Comments are closed.